Mieszkanie, Jana Kazimierza – Warszawa

Listopad 3, 2018 Barbara Dąbkowska

MIESZKANIE, WARSZAWA

Projekt kompleksowy, 2018

Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia: 55m2

Mieszkanie w stylu skandynawskim. Biel, szarość z palety z domieszką błękitu, jasne drewno i czarne dodatki, ale przede wszystkim duża ilość światła, spotęgowana bielą ścian. Dzięki zastosowaniu jasnej kolorystyki, małe mieszkanie wydaje się większe.

Inwestorowi zależało na dużej ilości miejsca do przechowywania, co było dużym wyzwaniem na tej powierzchni. Zabudowa kuchenna łączy się z szafą w przedpokoju, dzięki wyburzeniu ścianki zyskaliśmy więcej miejsca, a całość zabudowy jest spójna.
W sypialni przestrzeń została maksymalnie wykorzystana poprzez zabudowę szafy i szafek wiszących nad łóżkiem, które dzięki temu że są białe nie przytłaczają wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem w sypialni jest podłoga „wchodząca” na ścianę. Panele podłogowe zostały przyklejone na ścianę, tworząc oryginalne wezgłowie łóżka. W pokoju gościnnym zmieściły się jeszcze szafy i regał na książki z popularnej sieciówki.

Łazienka to kwintesencja minimalizmu, ale na pewno nie jest nudna. Bardzo efektownym zabiegiem jest wykorzystanie czarnej armatury i dodatków, które dodają jej pazura.