Mieszkanie 40, Pełczyńskiego – Warszawa

Grudzień 10, 2018 Barbara Dąbkowska

MIESZKANIE 40, WARSZAWA

Projekt kompleksowy, 2018

Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia: 56m2

Mieszkanie w delikatnej, stonowanej kolorystyce – odcienie złamanej bieli, jasne piaskowe drewno, odrobina szarości i chromowane błyszczące akcenty. Na wizualizacjach kuchnia i łazienka, pokoje zostaną tajemnicą do ukończenia realizacji.

Razem z inwestorką chciałyśmy osiągnąć przytulne i świetliste wnętrza, będące oddechem od mieszanki stylów Nowego Jorku, w którym mieszka na co dzień.

W kuchni z racji na nietypowe wymiary znalazła się zabudowa robiona przez stolarza, żeby nie tracić cennych centymetrów. Mamy tu sporo blatu roboczego, więc kuchnia będzie idealna dla miłośników gotowania. Dodatkowo zmieścił się też mały stół, przy którym można wygodnie zjeść śniadanie. Drzwi z dużymi przeszkleniami doświetlają ciemny przedpokój.

Łazienka była dosyć wąska i ciemna, więc zabieg z dużym lustrem wklejonym na ścianie spowodował, że powiększyła się optycznie. Sprawiło to także zastosowanie jasnych płytek o polerowanej strukturze w jakże modnym, ale i klasycznym marmurowym wzorze. Na podłodze łatwe w utrzymaniu w czystości szare płytki o imitacji kamienia. Bardzo ważne dla inwestorki było dobre oświetlenie łazienki, stąd oprócz ośmiu oczek świetlnych w suficie pojawiły się 2 kinkiety nad lustrem, dobrze oświetlające twarz podczas codziennej toalety.